74522686_988064978197547_7373705926580109312_n.jpg

Jmenuji se Tomáš Koudelka a jsem majitelem rybářských potřeb ZEKO-Fishing sport.

Psát sám o sobě mě moc nešlo, tak jsem o svůj ,,rybářský životopis,, poprosil bráchu Davida.

Můj bratr Tomáš se narodil v roce 1981 v Letovicích. Rybářsky vyrostl na stojatých i tekoucích vodách Jižní Moravy. Později při plnění svých rybářských snů zcestoval za rybami i pěkný kus světa.

Jsem přesvědčen, že v Tomášově případě není rybařina jen, jak se dnes moderně říká, životním stylem… U něj jde prostě opravdu o celý život či poslání…

Dětství strávené s prutem v ruce, vzdělání, vedoucí rybářského kroužku, hospodářská činnost, rybářská stráž, zaměstnání, sport, koníček = celoživotní vášeň.

Voda ho očarovala již na samém začátku života a zájem o rybolov v něm velmi brzy probudil náš strýček Jirka. A už v necelých šesti letech se stal hrdým majitelem rybářského lístku a povolenky. V těchto okamžicích se zcela změnil život i mě, protože jsem o kapánek starší a musel jsem s ním začít chodit do rybářského kroužku, vše číst a zapisovat. Ale naše dětství strávené na břehu přehrady Křetínky či věčně zmrzlé  nohyze studené řeky bychom asi za nic na světě nevyměnili.

S přibývajícími roky se z koníčku stal kůň. Láska k rybám a touha po vědění mu začala formovat rybářskou budoucnost. Během studia VŠ v Brně specializace rybářství se začal věnovat práci s mládeží a stal se vedoucím rybářského kroužku v Letovicích. Po úspěšném absolvování studia nastoupil na místo hospodáře v místní organizaci a otevřel si rybářský obchod ZEKO-Fishing, který úspěšně provozuje od roku 2007. Dále je spolumajitelem a designérem v malé rodinné firmě RNK Lures, která se zabývá výrobou rybářských vláčecích nástrah. Práce na vývoji ho velmi naplňuje, přičemž zde zúročuje praxí získané zkušenosti.

Tomáš má rád a prošel si všemi formami sportovního rybaření. Není mu cizí muškařina, kaprařina, plavaná či feeder, při němž tráví hodně času se svými dětmi a učí je respektu k přírodě, a to jak té pod vodou, tak i nad ní. A to zřejmě s úspěchem, neboť již čtyřletý Honzík kráčí ve šlépějích svého otce a samozřejmě už rybaří… J

Specializuje se především na lov dravých ryb a jeho oblíbenou rybolovnou technikou je přívlač. Kromě rekreačního chytání se přívlači věnuje i závodně. Začal s břehovkou a po založení sekce přívlače z lodí při ČRS se jeho soutěžní kariéra začala ubírat tímto směrem. Univerzálnost a poznatky z praxe o lovu jednotlivých druhů dravých ryb se ukázala tou nejlepší cestou.

Kromě medailových umístění v mnoha pohárových závodech považuje za svoje největší úspěchy:

 

Mistr světa 2019 – jednotlivec (Jihoafrická republika)

Mistr světa 2019 – týmy

Vicemistr světa 2018 – týmy (Anglie)

Mistr ČR 2016

Mistr ČR 2014

Mezinárodní mistrovství ČR 2019 – 3. místo

Mezinárodní mistrovství ČR 2014 – 2. místo

Mezinárodní mistrovství ČR 2016 – 2. místo

Vítěz Lodní ligy 2017

Lodní liga 2019 – 2. místo

King of the Lake – 1. a 2. místo – největší lodní závod v ČR

Světový pohár v lovu štik – 6. místo (Rumunsko)

V TOP 10 celosvětového žebříčku závodníků přívlače z lodí na umělé nástrahy

Počet reprezentačních startů na Mistrovství světa: 5 (Francie, Estonsko, Irsko, Anglie, JAR)

 

Jeho práce má určitě vliv na tyto rybářské úspěchy a naopak tyto rybářské úspěchy mají vliv na jeho práci.

Dovolil jsem si v krátkosti vypíchnout pár faktů z Tomášova profesního a rybářského života, neboť si myslím, že o tom něco málo vím. Protože si ještě dobře pamatuji na jeho prvního chyceného okouna, kapra, pstruha, plotici, candáta či štiku… Byl jsem u toho.

 

Brácha David

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.